Ēnas iepazīst „Ventspils nekustamie īpašumi” speciālistu ikdienu

Trešdien, 13.februārī, pirmo reizi uzņēmums „Ventspils nekustamie īpašumi” piedalījās „Junior Achievement Latvija” organizētajā karjeras izglītības programmā “Ēnu diena”.

Rosinot jauniešus plānot savu nākotni jau skolas laikā, uzņēmums aicināja skolēnus iepazīt namu pārziņa, jurista, projektu vadītāja un inženiera profesijas. Dalībai “Ēnu dienā” atsaucās divi jaunieši – Ventspils Valsts 1. ģimnāzijas 11.klases audzēknis Daniils Fetiskins un 4.vidusskolas 11.klases audzēkne Sabīne Koržeņevska.

Daniils, kurš bija izvēlējies ēnot inženieri Agnesi Sarmu, atzina, ka viņam ļoti interesē eksaktās zinātnes, tāpēc savu nākotnes profesiju vēlētos saistīt ar fiziku, ķīmiju un strādāt rūpniecības nozarē. “Ēnu dienas” ietvaros jaunietis iepazinās ar mūsu inženieres darbu un kā no idejas par objekta būvniecību nonāk līdz tās realizācijai. Taču, tas nebūt nebija viss, jo kā pastāstīja Agnese, tad viņas ēnai bija iespēja arī reāli iejusties darba vidē. Daniils pats aizpildīja iesniegumu par būvniecības uzsakšanas nosacījuma izpildi un iesniedza to Ventspils pilsētas domes Būvniecības administratīvajā inspekcijā.

Sabīne bija izvēlējusies ēnot juristu Ivo Princi, jo kā pati atzina, profesijas izvēle vairs nav aiz kalniem, tāpēc vēlējusies gūt apliecinājumu savai izvēlei un saprast, vai tas ir viņas nākotnes aicinājums. Lai arī iepriekšējos gados “Ēnu dienās” Sabīne devusies iepazīt medicīnas jomu, tomēr sapratusi, ka tā nebūs pareizā izvēle. Pēdējā gada laikā viņa izlēmusi par labu esam jurista profesiju un tāpēc nolēmusi pēc ģimnāzijas absolvēšanas studēt LU juridiskajā fakultutātē. Kā atzina Sabīne, tad, raugoties nākotnē, ar jurisprudenci viņai ir lieli plāni. Tajā pat laikā Ivo Princis atzina, ka Sabīne ir ļoti erudīta un izcila ēna, jo bija ieinteresēta uzzināt ne tikai pēc iespējas vairāk par jurista darbu, bet arī iesaistījās diskusijā par problēmjautājumiem un to risināšanu.