Pateicība par ieguldījumu energoefektivitātes veicināšanā

20.jūnijā notika konkursa “Energoefektīvākā ēka Latvijā 2019” noslēguma pasākums, kurā ekonomikas ministrs Ralfs Nemiro namu pārvaldīšanas uzņēmumu pārstāvjiem, ēku atjaunošanas projektu vadītājiem un citiem energoefektivitātes entuziastiem pasniedza Ekonomikas ministrijas Pateicības par ieguldījumu energoefektivitātes veicināšanā un daudzdzīvokļu ēku atjaunošanā, kopš Latvijā uzsākta daudzdzīvokļu ēku energoefektivitātes atbalsta programma.

Ekonomikas ministrijas Pateicību saņēma arī pašvaldības SIA “Ventspils nekustamie īpašumi” valdes priekšsēdētājs Valdis Lesiņš, kura vadībā iepriekšējā plānošanas periodā Ventspilī īstenoti 42 ēku energoefektivitātes paaugstināšanas projekti, bet šobrīd tiek strādāts pie 13 daudzdzīvokļu ēku atjaunošanas projektu īstenošanas.

Kā norāda Ekonomikas ministrija, tad  10 gadu laikā, kopš Latvijā pieejami ES fondu finanšu līdzekļi mājokļu energoefektivitātes pasākumiem,  namu pārvaldnieki un ēku renovācijas projektu vadītāji snieguši arī būtisku personisku ieguldījumu  gan sabiedrības izglītošanā, gan vides sakārtošanā, vienlaikus sekmējot Latvijas tautsaimniecības attīstību un daudzdzīvokļu ēku atjaunošanu. Liela daļa šo cilvēku iesaistījušies Ekonomikas ministrijas iniciatīvas “Dzīvo siltāk” aktivitātēs un informatīvajos pasākumos, daloties ar savu pieredzi un neatsakot padomu tiem, kuri vēl tikai plāno ēku renovācijas projektu īstenošanu.

Ralfs Nemiro: “Mēs visi zinām, ka nav labākas motivācijas par labu piemēru! 10 gadu laikā Latvijā atjaunotas vairāk kā 800 daudzdzīvokļu ēkas. Ja skatāmies reģionālā griezumā, tad visvairāk atjaunoto ēku ir Kurzemes reģionā – 245 ēkas. Savukārt visaktīvākās pilsētas un līdz ar to visaktīvākie dzīvokļu īpašnieki ir Liepājā, kur atjaunotas 114 daudzdzīvokļu ēkas, tad seko Valmiera, Ventspils, Jelgava un Rīga.”

Konkursu „Energoefektīvākā ēka Latvijā” organizēja Ekonomikas ministrija sadarbībā ar žurnālu „Būvinženieris” un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju. 

Plašāka informācija par šā gada konkursa laureātiem, kā arī 2. un 3. vietu ieguvējiem pieejama konkursa mājaslapā www.energoefektivakaeka.lv