Arī nedzīvojamo ēku apsaimniekošana un to uzturēšana prasa rūpes

Paralēli daudzdzīvokļu dzīvojamo māju apsaimniekošanai pašvaldības SIA “Ventspils nekustamie īpašumi” rūpējas arī par nedzīvojamo telpu apsaimniekošanu un to uzturēšanu.

Šogad dzīvojamo un nedzīvojamo telpu remontiem paredzēti vairāk nekā 900 000 eiro, tostarp nedzīvojamo telpu remontiem un funkcionālajiem uzlabojumiem – aptuveni 300 000 eiro.

Lai īstenotu iecerētos remontdarbus nepieciešama ne tikai rūpīga plānošana saskaņā ar pieejamo finansējumu, bet arī pamatīgs darbs saistībā ar projektēšanu, iepirkumu procedūru organizēšanu, celtniecības darbu uzraudzību utt.

Redzamākie darbi tiek īstenoti saistībā ar divu nedzīvojamo ēku – Ūdens ielā 15 un Andreja ielā 11 – fasāžu atjaunošanu.

Andreja ielā 11 pirmais stāvs iznomāts komersantiem. Tur darbojas kebabnīca un veļas mazgātava. Šobrīd nomai tiek gatavotas arī otrā stāva telpas. Savukārt Ūdens ielā 15 dažādi uzņēmumi nomā telpas birojiem.

Līdz gada beigām plānots izremontēt arī koplietošanas nedzīvojamās telpas Lidotāju ielā 24. Savukārt kāpņutelpu remonts plānots Tirgus ielā 7, Talsu ielā 1 un Ūdens ielā 15. Šo darbu veikšanai iepirkumu procedūras jau noslēgušās. Vēl šogad remonts iecerēts Ventspils Augstskolas studentu kopmītņu atsevišķās istabiņās.

 

Ēkas fasādes atjaunošana Ūdens ielā 15

Ēkas fasāde Andreja ielā 11 pirms atjaunošanas

Ēkas fasāde Andreja ielā 11 pēc atjaunošanas