Jaunieši iepazīst profesijas

Rosinot jauniešus plānot savu nākotni jau skolas laikā, uzņēmums „Ventspils nekustamie īpašumi” otro gadu pēc kārtas, piedaloties „Junior Achievement Latvija” organizētajā karjeras izglītības programmā “Ēnu diena”, aicināja skolēnus iepazīt namu pārziņa, jurista un inženiera profesijas.

Šogad dalībai “Ēnu dienā” atsaucās trīs jaunieši – Ventspils Valsts 1. ģimnāzijas 8. c klases audzēkne Lana Rahunoka, Talsu Valsts ģimnāzijas 12. klases audzēknis Ansis Kaspars Grīnbergs un Ventspils 4. vidusskolas 12. c klases audzēkne Samanta Šefanovska.

 Ansis, kurš bija izvēlējies ēnot inženieri Agnesi Sarmu, atzina, ka šī ir pirmā reize, kad viņš piedalās “Ēnu dienas” pasākumā. Inženiera profesija esot vienīgā, kas šobrīd ir ieinteresējusi, tāpēc vēlējies izzināt tās nozīmīgumu un atbilstību viņa nākotnes iecerēm. “Ēnu dienas” laikā jaunietis tika iepazīstināts ar procesu kā no idejas par objekta būvniecību var nonākt līdz tās realizācijai. Taču, tas nebūt nebija viss, jo kā pastāstīja Agnese, tad viņas ēnai bija iespēja arī reāli iejusties darba vidē, apmeklējot vairākus Ventspils objektus, kas šobrīd ir būvniecības stadijā, gan arī tādus objektus, kuros remontdarbi jau ir īstenoti.

 Lana bija izvēlējusies ēnot juristu Ivo Princi, jo kā pati atzina, profesijas izvēle ir jāveic savlaicīgi. Lai arī viņa šobrīd mācās tikai 8. klasē, tomēr jau skaidri zina, ka savu nākotnes karjeru vēlētos veidot tieši šajā jomā. Pēc “Ēnu dienas” pasākuma Lana atzina, ka Ivo Princis spējis viņu iedvesmot, sniedzot ļoti detalizētu un pietiekami uztveramu informāciju par šīs profesijas niansēm, kas vien pārliecinājis, ka viņa savā izvēlē ir uz pareizā ceļa.

 Samanta bija izvēlējusies ēnot namu pārzini Kristīni Krilovsku, jo, izlasot “Ēnu dienas” mājas lapā vakanču aprakstus, visvairāk viņu uzrunājusi tieši šī profesija, kura ir salīdzinoši jauna Latvijas darba tirgū, bet perspektīva.  Kā atzina Samanta, diena bijusi ļoti piesātināta, tāpēc paguvusi iegūt diezgan plašu ieskatu šī darba specifikā. Patīkami bijis sajust, ka šis darbs nav garlaicīgs, bet aktīvs un pat neparedzams, jo nav iespējams iepriekš zināt ar kādām situācijām nāksies saskarties, lai tās atrisinātu. Viņasprāt, “Ēnu diena” ir lieliska iespēja kā jauniešiem reālā darba vidē iepazīties ar kaut ko jaunu, nezināmu, rast priekšstatu par profesijām, iespējams, pat mainīt savas domas un izdarīt pareizo izvēli profesijas apguvē.