Aktualitātes par ūdens skaitītāju verificēšanu

Saistībā ar valstī noteikto ārkārtas situāciju, Ekonomikas ministrija informē, ka uz laiku tiek atlikts ūdens skaitītāju noteiktais verificēšanas termiņš. Tas nozīmē, ka tiem ūdens skaitītājiem, kam atkārtotā verificēšana ir jāveic šobrīd, to varēs izdarīt pēc ārkārtas situācijas atcelšanas.
 
Tas attiecas arī uz situāciju, ja skaitītāja verificēšanas termiņš beigsies trīs mēnešu laikā pēc ārkārtējās situācijas atcelšanas. Šajā gadījumā arī tiek dots termiņa pagarinājums, lai kopējais laiks, kad ir iespējams veikt atkārtoto verificēšanu, būtu 3 mēneši.
 
Šāds lēmums tiek pamatots ar to, ka ārkārtas situācijā nav iespējams nodrošināt piekļuvi dzīvokļos esošajiem ūdens patēriņa skaitītājiem un arī siltuma maksas sadalītājiem (izņemot komercskaitītājus), lai veiktu to nomaiņu, atkārtoto vai pirmstermiņa verificēšanu.
 
Vēršam uzmanību, ka ārkārtas situācijas laikā atliktas arī ūdens skaitītāju rādījumu pārbaudes dzīvokļu īpašumos vai arī ūdens skaitītāju ierīkošana/pārlikšana, ja plānots dzīvokļa remonts.
 
Arī šos darbus varēs veikt tikai pēc ārkārtas situācijas beigām.