Dūmu detektoru ierīkošana pašvaldības dzīvokļos

Kopš šā gada 1. janvāra, kad spēkā stājās Ugunsdrošības noteikumi, kas paredz, ka visos mājokļos ir jābūt uzstādītiem autonomiem dūmu detektoriem, pašvaldības SIA „Ventspils nekustamie īpašumi” ierīkojusi dūmu detektorus 2296 pašvaldībai piederošajos dzīvokļos, taču ne visos dzīvokļos to līdz šim ir izdevies paveikt.

Lai arī kopumā vērojama pozitīva tendence, ka aizvien vairāk iedzīvotāju pievērš uzmanību drošības jautājumiem, tomēr no 2663 pašvaldībai piederošajiem dzīvokļiem šobrīd dūmu detektori joprojām nav ierīkoti 220 dzīvokļos un galvenais iemesls tam ir dzīvokļu īrnieku neatsaucība. Tikai neliela daļa no dzīvokļu īrniekiem ir informējuši par to, ka atrodas prombūtnē ārvalstīs un dūmu detektoru varēs ierīkot tikai tad, kad atgriezīsies mājās. Savukārt lielākā daļa īrnieku vispār nav reaģējuši uz paziņojumiem par nepieciešamību ierīkot dūmu detektoru un nav atsaukušies aicinājumiem vienoties par iespējamo laiku ierīces uzstādīšanai. Tajā pat laikā 146 pašvaldības dzīvokļos dūmu detektorus īrnieki iegādājušies un uzstādījuši par saviem līdzekļiem.

Kādēļ dzīvoklī nepieciešams dūmu detektors?

Dūmu detektoru pielietošana, kā apliecina pieredze, ir efektīvs risinājums, lai pasargātu mājokļa iemītnieku dzīvības no ugunsnelaimes. Nelielā ierīce ar skaņas signālu uzreiz ziņos, ja telpā būs izveidojies pat neliels sadūmojums, tādā veidā pievēršot uzmanību dzīvoklī notiekošajam. Pateicoties dzīvokļos, uzstādītajiem dūmu detektoriem, šogad Ventspilī jau bijuši vairāki gadījumi, kad ugunsnelaimes izdevies novērst savlaicīgi, izglābjot arī cilvēku dzīvības.

Vai tavā mājoklī jau ir ierīkots dūmu detektors?

Tā kā ikviens iedzīvotājs ir līdzatbildīgs par savu un līdzcilvēku drošību un to, lai tiktu ievērotas ugunsdrošības prasības, uzņēmuma „Ventspils nekustamie īpašumi” speciālisti aicina pašvaldības dzīvokļu īrniekus, kuru dzīvesvietā vēl nav ierīkoti dūmu detektori,  neatlikt rūpes par drošību un izmantot iespēju tos uzstādīt. Arī tad, ja pašvaldības dzīvoklī īrnieki jau ir ierīkojuši šādu ierīci par pašu līdzekļiem, aicinām informēt par to, sazinoties ar mums pa tālruni 63622588.

Atgādinām, ka, veicot dzīvojamā fonda pārbaudi, atbildīgo dienestu speciālisti noteikti pievērsīs arī uzmanību autonomo ugunsgrēku detektoru jeb dūmu detektoru esamībai. Par ugunsdrošības prasību nenodrošināšanu var tikt piemērots naudas sods pēc Administratīvo pārkāpumu kodeksa 179. panta.